Aktyviam poilsiui

Nuo muziejų, aktyvaus laisvalaikio ir edukacijos vietų iki gamtos paminklų – Utenos rajonas turtingas turistiniais objektais, kuriuos verta aplankyti kiekvienam.

Utenos parkai

Utenos mieste įrengti 5 parkai, kurie jungia miesto rajonus į vieną žalią zoną su pėsčiųjų, dviratininkų takais, sporto aikštynais, vaikų žaidimų, treniruoklių ir ekstremalaus sporto aikštelėmis  http://utenainfo.lt/lt/parkai

Utenos fontanas

2011 metais Utena šventė 750 metų jubiliejų. Šventės proga Dauniškio ežeras pasipuošė sinchronizuotu šviesų ir muzikos fontanu su vandens ekranu. Miesto gyventojai ir svečiai gali SMS žinutėmis užsisakyti muzikinių kūrinių ir grožėtis fontano programomis. Nuo Dauniškio ežero pakrante vingiuojančio pėsčiųjų tako puikiai matyti fontano koncertai – įvairiais aukščiais ir kryptimis į dangų skriejančių vandens srovių šokis, puikiai derantis su muzikinėmis melodijomis, o vakare – ir su šviesomis.

Tik Utenoje

Tradicinių amatų centras „Svirnas“ įkurtas 2013 metais. Jei norite kartu su sertifikuotais amatininkais pabandyti išausti škaplierių, juostą ar tradicinę vilnonę aukštaitišką skarą, nusipinti krepšį ar išdrožti prieverpstę, jei Jus žavi karpinių menas, apsilankykite Utenos kraštotyros muziejaus padalinyje - tradicinių amatų centre „Svirnas“ Utenos mieste (K. Ladygos g. 18A).

Vytauto Valiušio keramikos muziejus Leliūnuose, Utenos r.>

 Muziejuje eksponuojama įspūdinga Lietuvos puodžių karaliaus Vytauto Valiušio surinkta senosios keramikos ir šiuolaikinių molio meistrų darbų kolekcija. Apie puodžiaus amatą, ekspozicijas lankytojams pasakoja pats muziejaus įkūrėjas Vytautas Valiušis. Muziejuje vykdoma aktyvi kultūrinė, edukacinė, leidybinė, pažintinė veikla, įgyvendinami projektai, muziejaus svečiai gali pasimokyti puodžiaus amato subtilybių edukacinėje klasėje
Muziejus - vienas iš populiariausių keramikos mėgėjų traukos centrų. Daugiau informacijos >>>

Laisvės kovų muziejus >

Vos prieš kelis metus Utenoje atidarytas Laisvės kovų muziejus - tai bandymas per vieno šalies kampelio istoriją pažinti ne tik Lietuvos, bet ir Europos valstybių praeitį. Ekspoziciją sudaro penkios dalys, atskleidžiančios pagrindinius Lietuvos krašto ir Europos įvykius Utenos krašto ir Lietuvos įvykius 1940-1965 m.

Aludarystės pažinimo centras Utenoje  >

Aludarystės pažinimo centre, įsikūrusiame „Utenos alaus“ darykloje, galima pamatyti, kaip darykloje verdamas alus, apžiūrėti aludarystės muziejų, dalyvauti ekskursijoje po daryklą ir jos teritoriją su alaus degustacija, kurių metu bendrausite su aludariais.

 Ką pamatyti, išbandyti, patirti Utenos krašte? Daugiau informacijos >>>