Utenoje vairuotojai, besirūpinantys savais plieniniais žirgais, netruko atkreipti dėmesį į naują iškabą prie visiems gerai žinomo T taško Vaižganto gatvėje. Po tuo T tašku ant pastato kukliai glaudžiasi užrašas AAmotors. Na, jei motors, tai aišku, kad kažkas susiję su automobiliais. O jei su automobiliais, tai – varikliai, tepalai, padangos, dalys ir detalės.

Taip pagalvoję Utenos vairuotojai tikrai neapsiriko: „AAmotors“ – naujas autoservisas mieste, teikiantis visas keturiais ratais riedančių transporto priemonių gydymo ir ant kojų, atsiprašau, ratų pastatymo paslaugas. Jo įkūrėjas – iš emigracijos grįžęs Agnius Berniūnas, ilgai gyvenęs už jūrų marių (15 metų – Londone), bet visą tą laiką sirgęs nostalgija savo gimtajam kraštui.

Įkurti autoservisą sau, Agnius ruošėsi ilgai. Kadangi visam laikui įsitvirtinti svečioje šalyje nebuvo net minties, dar dirbdamas Londone jau galvojo apie nuosavą verslą gimtajame mieste ir žvalgėsi jame kokių nors patalpų. Jos buvo rastos. Galutinai nusprendęs grįžti namo ir sugrįžęs šių metų liepos pabaigoje, savo autoservisą Agnius įkūrė kosminiu greičiu: rugpjūčio 12 d. jau buvo švenčiamos įkurtuvės. Įkūrė ne vienas: kartu su verslo partneriu Artūru Ivanausku, šiuo metu gyvenančiu Kaune. Kalbant apie Agniaus verslo partnerį, galima pasakyti, kad Artūras gali tapti ne tik partneriu, bet ir Agniaus kaimynu. Mat Utena netrukus turėtų pasipildyti keturiais besiruošiančiais į Uteną atsikraustyti kauniečiais: Artūru, jo žmona ir dviem vaikučiais.

Labai įdomu buvo sužinoti, kodėl Agnius, Anglijoje dirbęs statybose ir užėmęs neprastas pareigas, gimtajame mieste įkūrė autoservisą, o ne, sakykim, statybos įmonę. Priežastis visai paprasta: atvykdavęs atostogauti į Uteną ir sumanęs patikrinti arba pastiprinti savo automobilio sveikatą Agnius dažnai nusivildavo. O nusivildavo todėl, kad sveikatos tikrinimo paslaugos reikėdavo laukti labai ilgai arba ta paslauga jo netenkindavo. Tad ir kilo mintis patiems imtis automobilių sveikatinimo paslaugų teikimo ir padėti kitiems Utenos automobilistams išvengti panašių nesklandumų.

Kaip minėta, verslo pradžia buvo greita, o ar verslas bus sėkmingas, priklausys nuo daugelio dalykų. Bet klientų stoka jau ir dabar Agnius nesiskundžia: autoservise – šeši sveikatą stiprinantys automobiliai. „Šiuo metu esam sukūrę 6 darbo vietas. Kol kas pas mus dirba keturi šaltkalviai, bet šių specialistų planuojame turėti septynis. Mano galva, geriau ilgiau paieškoti gerų darbuotojų, tikrų profesionalų, nei įdarbinti iškart pirmus pasitaikiusius, – samprotauja Agnius.

Šiems autoserviso šeimininko samprotavimams pritarė ir Utenos rajono savivaldybės meras Alvydas Katinas, apsilankęs įmonėje. Kartu su meru pasidairyti po neseniai įkurtą autoservisą atvyko ir Utenos verslo informacijos centro projektų vadybininkas Paulius Čyvas, dirbantis su emigrantais. Agnius Berniūnas svečius supažindino su įmone, surengęs po ją mini ekskursiją. Buvo apžiūrėtos patalpos, pabendrauta su darbuotojais, kalbėta apie įmonės perspektyvas. Meras paskatino Agnių kreiptis į Utenos rajono savivaldybę dėl paramos verslui, pasinaudoti Smulkaus ir vidutinio verslo rėmimo programos lėšomis. Atsisveikindamas Alvydas palinkėjo Agniui ir visai komandai palinkėjo kuo didžiausios sėkmės bei įteikė paveikslą su gražiu Dauniškio parko vaizdu. Neliko skolingas ir Agnius: „aprengė“ merą firminiais autoserviso marškinėliais.

Kaip rasti „AAmotors“? Labai paprastai: tereikia nuvažiuoti į Vaižganto g. 9A.