Edukacija

Utenos r. savivaldybėje veikia 4 gimnazijos (Utenos Adolfo Šapokos gimnazija, Utenos Dauniškio gimnazija, Utenos „Saulės“ gimnazija ir Utenos r. Užpalių gimnazija), 4 progimnazijos (Utenos Aukštakalnio progimnazija, Utenos Krašuonos progimnazija, Utenos Rapolo Šaltenio progimnazija, Utenos Vyturių progimnazija), 2 pagrindinės mokyklos (Utenos r. Daugailių pagrindinė mokykla, Utenos r. Saldutiškio pagrindinė mokykla) 1 Utenos jaunimo ir vaikų užimtumo centras, 1 Utenos r. Sudeikių daugiafunkcis centras, 1 Utenos Aukštakalnio pradinė mokykla, 2 mokyklos-vaikų darželiai (Utenos mokykla-vaikų darželis „Eglutė“, Utenos mokykla-vaikų darželis „Varpelis“, 6 vaikų lopšeliai-darželiai (Utenos vaikų lopšelis-darželis „Gandrelis“, Utenos vaikų lopšelis-darželis „Saulutė“, Utenos vaikų lopšelis-darželis „Pasaka“, Utenos vaikų lopšelis-darželis „Šaltinėlis“), 2 neformaliojo mokymo įstaigos (Utenos meno mokykla (su muzikos ir dailės skyriais) ir Utenos daugiafunkcis sporto centras), Utenos šeimos ir vaiko gerovės centras, Utenos specialioji mokykla-daugiafunkcis centras.

Neformalus ugdymas

Kartu su neformaliojo ugdymo įstaigomis, kurios orientuotos į sporto ir meno veiklas, Utenos rajono savivaldybėje veikia net 43 neformaliojo švietimo programos, tobulinančios vaikų robotikos, aviamodeliavimo, šokio, informacinių technologijų įgūdžius, užsienio kalbų žinias.

Informacija apie Utenos rajono savivaldybėje vykdomas neformaliojo vaikų švietimo programas

Išlyginamoji klasė

Numatytos integracijos priemonės, kad visose Utenos mokyklose galėtų mokytis mokiniai, nemokantys lietuvių kalbos arba mokęsi užsienio mokyklose lietuviai.

Plačiau >>>

Kalbų mokymasis

Utenos bendrojo lavinimo mokyklose privalomai mokoma anglų, pasirinktinai galima mokytis rusų, vokiečių, prancūzų, ispanų kalbų. Po pamokų vaikai gali tobulinti anglų kalbos žinias kalbų mokykloje.

Plačiau >>>

Turite vaikų, lankančių mokyklą ar darželį užsienyje?

Utenos švietimo įstaigos yra pasirengusios priimti iš užsienio atvykusius ar grįžusius jaunuolius, sunkiai mokančius ar visai nemokančius lietuvių kalbos. Jaunuolio tėvai pagal savo pageidavimus gali rinktis bet kurią Utenos rajono ugdymo įstaigą. Kiekvieno jaunuolio lietuvių kalbos žinios yra patikrinamos specialių testų pagalba, vėliau pagal poreikį vaikui paskiriamas socialinis pedagogas ar mokytojas, padedantis jam pamokų metu, ruošiant savarankiškas užduotis.

43

- tiek neformaliojo švietimo programų šiuo metu Utenoje siūlo laisvieji mokytojai ir NVO.


8 000

- tiek eurų Utenos r. savivaldybė vaikų ir jaunimo vasaros poilsiui organizuoti skyrė 2017 metais. Utenos rajone veikė 5 vaikų vasaros stovyklos.

327

- tiek penktokų 2017 m. rugsėjį gavo po mikrokompiuterį. 


Socialinė politika

Utenos rajono savivaldybė kasmet plečia socialinių paslaugų paketą.

2017 metais buvo išplėtotos dienos socialinės globos paslaugos asmens namuose, dienos užimtumas vaikų dienos centruose, išaugo ilgalaikės socialinės globos paslaugų gavėjų skaičius.

Taip pat yra numatytos programos siekiant užtikrinti neįgaliųjų, skurstančių ir gausių šeimų socialinį saugumą.

Informaciją apie socialines išmokas ir paslaugas gali rasti ČIA.

Daugiau sužinoti apie Utenos rajone teikiamas socialines paslaugas gali Utenos rajono savivaldybės svetainėje.

 

Detalesnė informacija: 
Internetu: socrupyba@utena.lt
Telefonu: +370 389 61628

Kaip sklandžiai grįžti?

Migracijos informacijos centras „Renkuosi Lietuvą“ pristato šešias atmintines grįžtantiems, kuriose pateikti atsakymai į labiausiai rūpimus klausimus, kaip išvengti dažniausiai pasitaikančių klaidų planuojant grįžimą į Lietuvą ir paversti šį procesą aiškesniu ir paprastesniu.  

Atmintinėse pateikiama informacija šešiomis svarbiausiomis temomis, kurios sudarytos atsižvelgiant į dažniausiai kylančius klausimus, svarstantiems apie grįžimą ar jau grįžimo procesą pradėjusiems asmenims.

Detalesnė informacija: 
Internetu: www.renkuosilietuva.lt
Telefonu: +370 525 14352

 

Laisvalaikis

5

- tiek parkų yra mieste. Juose galite rasti naujai įrengtus pėsčiųjų, dviračių takus, lauko treniruoklius, vaikų žaidimo aikšteles, BMX dviračių trasas, poilsio zonas prie vandens telkinių.

72

- tiek kilometrų galite numinti dviračių takais, jei norite  susipažinti su Utenos apylinkėmis iki Medenių, Jasonių, Vyžuonų, Sirutėnų, išbandyti dviračių trasą aplink Alaušo ežerą.

Sporto veiklų rėmimas

Tai vienas iš Utenos rajono savivaldybės prioritetų, nes jis yra svarbus socialinis faktorius ugdant sąmoningą ir sveiką visuomenę.

Utenos rajono savivaldybė remia sporto visiems renginius, sporto organizacijas, sporto klubus ir tam yra numačiusi specialias finansavimo programas. 2017 m. sportinės veiklos projektų finansavimui skirta 674,2 tūkst. eurų.

Utenos daugiafunkcio sporto centro sporto bazės, kurių paslaugomis gali naudotis gyventojai

5700

- tiek uteniškių dalyvauja sporto klubų veikloje.

48

- tiek sporto bazių, priklausančių savivaldybei, gali naudotis Utenos rajono gyventojai (17 stadionų su sporto aikštelėmis, sporto arena, baseinas, 13 universalių dirbtinės dangos sporto aikštelių,  16 sporto salių).

44

- tiek sporto klubų veikia Utenoje.

Bendruomeninė veikla ir savanorystė

Bendruomeniniai užsiėmimai ir savanorystė veža! Jei tau trūksta veiklos ir nori ne tik susirasti bendraminčių, įsilieti į vietos gyvenimą, bet ir turėti galimybę užsiimti socialiai atsakinga veikla, dalyvauk visuomeninių organizacijų veikloje. 

Prisijunk prie UVJOS „Apskritasis stalas“ ar kitų visuomeninių organizacijų!

Sporto srities organizacija
Kultūros srities srities nevyriausybinės organizacijos
Jaunimo organizacijos, kurias vienija Utenos visuomeninių jaunimo organizacijų sąjunga „Apskritasis stalas“
Socialinės ir sveikatos srities organizacijų

Norite užsiimti kultūrine veikla, prisijungti prie choro, šokių ar teatro grupės? Utenos kultūros centre kviečia 19 meno kolektyvų.

Visą informaciją apie Utenoje vykstančius kultūrinius renginius gali rasti ČIA.

Šventės

Utenoje kasmet rugsėjo mėnesį švenčiamas miesto gimtadienis, kurio metu uteniškius ir miesto svečius džiugina koncertai, sporto renginiai, parodos, spektakliai, kūrybinės dirbtuvės bei daug kitų pramogų. Šventinio miesto savaitgalio šurmulyje yra ką veikti ir mažiems, ir dideliems.

11113626_10152975845332186_3595690971552918942_o

Nuo 2007 m. Utenos rajone kasmet vyksta žiemos ralio festivalis (https://www.winterrally.lt) – automobilių ralio varžybos vykstančios Utenos rajono savivaldybės teritorijoje. Ralis patenka į Lietuvos automobilių ralio čempionato sudėtį ir yra vienas populiariausių tarptautinių automobilių sporto renginių Lietuvoje, pritraukiančių tūkstančius sporto entuziastų iš viso pasaulio.

10945381_10152993437035470_7718983717534253625_o