Gruodžio 11 d. Utenos rajono savivaldybės meras Alvydas Katinas Utenos ambasadoriaus ženkliuką ir pažymėjimą įteikė jau trečiajam Utenos ambasadoriui. Šįkart laimė tapti ambasadoriumi teko Rimvydui Baltaduoniui, kurio pareigos – tikrai ypatingos ir parodo, kad šis jaunas uteniškis jau spėjo užkariauti daugybę gyvenimo sričių. Rimvydas Baltaduonis – Getisburgo (Jungtinės Amerikos Valstijos) koledžo ekonomikos profesorius, Lietuvos Respublikos Seimo ir Pasaulio lietuvių bendruomenės komisijos pirmininkas, Pasaulio lietuvių bendruomenės ekonominio bendradarbiavimo komisijos pirmininkas, pilietinės iniciatyvos #MŪSŲMETASDABAR vadovas. 


Ambasadoriaus ženkliuko ir pažymėjimo įteikimo ceremonijoje dalyvavo Utenos rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Zita Ringelevičienė, VšĮ Utenos verslo informacijos centro projektų vadybininkas Paulius Čyvas, „Globalios Utenos“ kuratorius.


Rimvydas Baltaduonis trumpai papasakojo apie save, pristatė savo veiklas Jungtinėse Amerikos Valstijose bei darbą Getisburgo koledže. Išklausius garbų svečią, galima pasakyti, kad Rimvydas – idėjų lobynas, nes Utenos rajono savivaldybei ir kartu Utenai neilgame susitikime spėjo pateikti nemažai inovatyvių idėjų. Viena tokių – kosmoso teisė, šiuo metu, kaip teigė Rimvydas, tampanti vis aktualesne ir reikšmingesne. „Galiu šią idėją pasiūlyti Utenos kolegijai, – sakė Rimvydas Baltaduonis. – Jei šiai idėjai būtų pritarta, pirmiausia reikėtų surengti seminarą, supažindinti studentus ir dėstytojus su šiuo dalyku, o vėliau būtų galima kosmoso teisę įtraukti į Kolegijos mokomąsias programas. Utena netruktų išgarsėti kaip vienintelis miestas Lietuvoje, kurio aukštojoje mokyklose dėstomas toks dalykas.“


Utenos rajono savivaldybės meras Alvydas Katinas, pasveikinęs garbų svečią papildžius Utenos ambasadorių gretas, sakė, kad kaip tik inovatyvių idėjų iš ambasadorių ir yra laukiama. „Jūs neatvešite fabriko į Uteną, bet idėjų, naujų pažinčių, Utenos populiarinimo užsienyje ir jos žinomumo didinimo mes labai tikimės.“ Rimvydas Baltaduonis patikino, kad ne tik nestokoja idėjų, bet ir pažadėjo vienyti po pasaulį išsibarsčiusius uteniškius bei skatinti juos rūpintis savo gimtojo miesto ateitimi.